рдпреВрд╡реА рдбреАрдЯреАрдПрдл рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд░
>H4060S 1pc i3200U1 UV рд░реЛрд▓ рдФрд░ рдлреНрд▓реИрдЯрдмреЗрдб рдЗрдВрдЯреАрдЧреНрд░реЗрдЯреЗрдб рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд░
рдЙрддреНрдкрд╛рдж рд╣рд╛рдЗрд▓рд╛рдЗрдЯреНрд╕я╝Ъ
1.рд░реЛрд▓ & Flatbed Integrated Design
Supports both roll media and flatbed printing in one machine, offering maximum flexibility for UV printing on rigid and flexible materials.
2.High-Definition UV Printing Quality
Equipped with an HD UV printhead to deliver sharp details, рдЪрд┐рдХрдиреА рдЧреНрд░реЗрдбрд┐рдПрдВрдЯреНрд╕, and vibrant colors for professional results.
3.Vacuum Flatbed Drive System
Strong vacuum suction ensures stable material positioning, improving printing accuracy on various substrates.
4.Smart Touchscreen Operation
User-friendly touchscreen interface allows easy control, рд╡рд╛рд╕реНрддрд╡рд┐рдХ рд╕рдордп рдореЗрдВ рдирд┐рдЧрд░рд╛рдиреА, and fast setup for efficient production.
5.Ink Shortage Alarm Protection
Built-in ink shortage alarm helps protect the printhead and reduces downtime during long printing tasks.

User-friendly touchscreen interface designed for UV flatbed printers, enabling intuitive operation, real-time status monitoring, and quick parameter adjustments.

Equipped with a single-head HD printhead, delivering precise ink placement and sharp image quality for professional UV flatbed printer applications.

Industrial-grade flatbed platform with vacuum suction, ensuring stable media holding and accurate positioning across various materials used in UV flatbed printers.

Built-in ink shortage alarm system enhances reliability and protects printheads, ensuring uninterrupted performance in high-demand UV flatbed printing workflows.
| рдирдореВрдирд╛ | I3200-U1 |
|---|---|
| рд╕реНрдпрд╛рд╣реА рдХрд╛ рдкреНрд░рдХрд╛рд░ | рдпреВрд╡реА рд╕реНрдпрд╛рд╣реА |
| рдЕрдзрд┐рдХрддрдо. рд░рдВрдЧреАрди рд╕реНрдпрд╛рд╣реА рдХреА рд╕рдВрдЦреНрдпрд╛ | 4 рд░рдВрдЧ |
| рдиреЛрдЬрд▓ рдХреА рд╕рдВрдЦреНрдпрд╛ | 3200 |
| рдиреЛрдЬрд▓ рдкрд┐рдЪ/рдиреЛрдЬрд▓ рдкрдВрдХреНрддрд┐ | 1/300 рдЗрдВрдЪ |
| рдиреЛрдЬрд▓ рдкрдВрдХреНрддрд┐рдпрд╛рдБ | 8 рдкрдВрдХреНрддрд┐рдпреЛрдВ |
| рдиреЛрдЬрд▓ рд╕рдВрдХрд▓реНрдк | 300рдПрдирдкреАрдЖрдИ/рдкрдВрдХреНрддрд┐ |
| рдкреНрд░рднрд╛рд╡реА рдкреНрд░рд┐рдВрдЯ рдЪреМрдбрд╝рд╛рдИ | 33.8 рдорд┐рдореА (1.33 рдЗрдВрдЪ) |
| DIMENSIONS(рдПрд▓рдПрдХреНрд╕рдбрдмреНрд▓реНрдпреВрдПрдХреНрд╕рдПрдЪ) | 69.1 рдПрдХреНрд╕ 59.54 рдПрдХреНрд╕ 35.6 рдорд┐рдореА |
| рд╡рдЬрд╝рди | 82рдЬреА |
| рдирдореВрдирд╛ | H4060S-1I32U1HD |
|---|---|
| рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд╣реЗрдб рдФрд░ рдорд╛рддреНрд░рд╛ | 1pc 13200U1-HD |
| рдореБрджреНрд░рдг рдЧрддрд┐ | 6рдЙрддреНрддреАрд░реНрдг:1.5рдПрдо²/рдПрдЪ |
| рдореБрджреНрд░рдг рд░рдВрдЧ | W+CMYK+V |
| рдореБрджреНрд░рдг рдЪреМрдбрд╝рд╛рдИ | 40*60рд╕реЗрдореА |
| Supported File Formats | TIFF/PDF/PNG... |
| рдкреНрд░рд┐рдВрдЯ рд░рд┐рдЬрд╝реЙрд▓реНрдпреВрд╢рди | 720*1800 рдбреАрдкреАрдЖрдИ |
| рдСрдкрд░реЗрдЯрд┐рдВрдЧ рд╕рд┐рд╕реНрдЯрдо | рдЦрд┐рдбрд╝рдХрд┐рдпрд╛рдБ 10;рдЦрд┐рдбрд╝рдХрд┐рдпрд╛рдБ 11 |
| Interface Type | 2*TCP 1 Gigabit Ethernet Ports |
| рдЖрд░рдЖрдИрдкреА рд╕реЙрдлреНрдЯрд╡реЗрдпрд░ | SPIDE RIP |
| рд╢рдХреНрддрд┐ / рд╡реЛрд▓реНрдЯреЗрдЬ | 1.5рдХрд┐рд▓реЛрд╡рд╛рдЯ;220рд╡реА/110 рд╡реА,50HZ-60HZ;7A/14A |
| рдорд╢реАрди рдХрд╛ рдЖрдХрд╛рд░ | L950*W1130*H620mm |
| рдкреИрдХрд┐рдВрдЧ рдХрд╛ рдЖрдХрд╛рд░ | L1050*W1230*H700mm |
| рд╢реБрджреНрдз рд╡рдЬрди | 70рдХреЗ.рдЬреА |
| рдХреБрд▓ рд╡рдЬрди | 100рдХреЗ.рдЬреА |

рдлрд╝реЛрдЯреЛрд╢реЙрдк рдХрд╛ рдкреНрд░рдпреЛрдЧ рдХрд░реЗрдВ, рдЗрд▓рд╕реНрдЯреНрд░реЗрдЯрд░, рдпрд╛ рдЖрдкрдХреЗ рдкреИрдЯрд░реНрди рдХреЛ рдбрд┐рдЬрд╝рд╛рдЗрди рдХрд░рдиреЗ рдХреЗ рд▓рд┐рдП рдЕрдиреНрдп рд╕реЙрдлрд╝реНрдЯрд╡реЗрдпрд░.

рд╡рд╛рдВрдЫрд┐рдд рдбрд┐рдЬрд╝рд╛рдЗрди рдФрд░ рдореБрджреНрд░рдг рдЖрд╡рд╢реНрдпрдХрддрд╛рдУрдВ рдХреЗ рдЕрдиреБрд╕рд╛рд░ рдХрд▓рд╛рдХреГрддрд┐ рдмрдирд╛рдПрдВ рдФрд░ рддреИрдпрд╛рд░ рдХрд░реЗрдВ.

рдореБрджреНрд░рдг рдкреНрд░рдХреНрд░рд┐рдпрд╛ рд╢реБрд░реВ рдХрд░реЗрдВ рдФрд░ рдорд╢реАрди рдХреЛ рдбрд┐рдЬрд╝рд╛рдЗрди рдХреЛ рд╕рдмреНрд╕рдЯреНрд░реЗрдЯ рдкрд░ рд╕рдЯреАрдХ рд░реВрдк рд╕реЗ рдкреНрд░рд┐рдВрдЯ рдХрд░рдиреЗ рджреЗрдВ.

рдПрдХ рдмрд╛рд░ рдореБрджреНрд░рдг рдкреВрд░рд╛ рд╣реЛ рдЬрд╛рдиреЗ рдкрд░, рдЕрдиреБрдХреВрд▓рд┐рдд рдЙрддреНрдкрд╛рдж рдЙрдкрдпреЛрдЧ рдпрд╛ рдЖрдЧреЗ рдХреА рдкреНрд░рдХреНрд░рд┐рдпрд╛ рдХреЗ рд▓рд┐рдП рддреИрдпрд╛рд░ рд╣реИ.
Q1: What materials can this UV roll and flatbed integrated printer print on?
рдП: It supports a wide range of materials, рдХрд╛рдВрдЪ рд╕рд╣рд┐рдд, рдПрдХреНрд░рд┐рд▓рд┐рдХ, wood boards, рд╕реЗрд░реЗрдорд┐рдХ рдЯрд╛рдЗрд▓реНрд╕, metal sheets, PVC boards, foam boards, рд░реЛрд▓ рдореАрдбрд┐рдпрд╛, and business cards.
Q2: Can the printer handle both rigid and flexible materials?
рдП: рд╣рд╛рдБ. The integrated design allows seamless switching between flatbed printing for rigid materials and roll printing for flexible media.
Q3: What type of ink does the printer use?
рдП: The printer uses UV-curable inks (рдбрдмреНрд▓реНрдпреВ + рд╕реАрдПрдорд╡рд╛рдИрдХреЗ + рд╡реА), which dry instantly under UV light and provide durable, рдЦрд░реЛрдВрдЪ-рдкреНрд░рддрд┐рд░реЛрдзреА рдкреНрд░рд┐рдВрдЯ.
Q4: Is the printer suitable for small businesses or custom printing?
рдП: рд╣рд╛рдБ. Its compact design, рдЖрд╕рд╛рди рдХрд╛рдордХрд╛рдЬ, and flexible media support make it ideal for small businesses, custom orders, and short-run production.
Q5: What software and operating systems are supported?
рдП: The printer supports mainstream RIP software such as SPIDE RIP and works with Windows 10 and Windows 11 рдкреНрд░рдгрд╛рд▓реА.
рдореБрджреНрд░рдг рдЪреМрдбрд╝рд╛рдИ
рдЙрддреНрдкрд╛рджрдХрддрд╛
рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд╣реЗрдб
рдЖрдпрд╛рдо
рдореБрджреНрд░рдг рдЪреМрдбрд╝рд╛рдИ
рдЙрддреНрдкрд╛рджрдХрддрд╛
рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд╣реЗрдб
рдЖрдпрд╛рдо
рдореБрджреНрд░рдг рдЪреМрдбрд╝рд╛рдИ
рдЙрддреНрдкрд╛рджрдХрддрд╛
рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд╣реЗрдб
рдЖрдпрд╛рдо
Xinflying рдбрд┐рдЬрд┐рдЯрд▓ рдЯреЗрдХреНрд╕рдЯрд╛рдЗрд▓ рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд┐рдВрдЧ рд╕рдорд╛рдзрд╛рдиреЛрдВ рдХреА рдПрдХ рдкреВрд░реА рд╢реНрд░реГрдВрдЦрд▓рд╛ рдкреНрд░рджрд╛рди рдХрд░рддрд╛ рд╣реИ, рдирд┐рд░реНрдорд╛рддрд╛рдУрдВ рдФрд░ рдмреНрд░рд╛рдВрдбреЛрдВ рдХреЛ рдЙрдирдХреА рд╡реНрдпрд╛рд╡рд╕рд╛рдпрд┐рдХ рдХреНрд╖рдорддрд╛ рдмрдврд╝рд╛рдиреЗ рдореЗрдВ рдорджрдж рдХрд░рдиреЗ рдХреЗ рд▓рд┐рдП рдбрд┐рдЬрд╝рд╛рдЗрди рдХрд┐рдпрд╛ рдЧрдпрд╛ рд╣реИ. рд╣рдореЗрдВ рдПрдХ рдиреЛрдЯ рднреЗрдЬреЗрдВ- рд╣рдореЗрдВ рдЖрдкрдХреЛ рдФрд░ рдЕрдзрд┐рдХ рдмрддрд╛рдиреЗ рдФрд░ рдпрд╣ рджрд┐рдЦрд╛рдиреЗ рдореЗрдВ рдЦреБрд╢реА рд╣реЛрдЧреА рдХрд┐ рд╣рдо рдЖрдкрдХреЗ рд╡рд┐рдХрд╛рд╕ рдореЗрдВ рдХреИрд╕реЗ рд╕рд╣рд╛рдпрддрд╛ рдХрд░ рд╕рдХрддреЗ рд╣реИрдВ.
рд╣рдорд╛рд░реЗ рдбреАрдЯреАрдПрдл рдХреЗ рдмрд╛рд░реЗ рдореЗрдВ рдФрд░ рдЬрд╛рдиреЗрдВ, рдбреАрдЯреАрдЬреА, рдЙрд░реНрдзреНрд╡рдкрд╛рддрди рдкреНрд░рд┐рдВрдЯрд░ рдФрд░ рдЙрдкрднреЛрдЧреНрдп рд╡рд╕реНрддреБрдПрдВ.